Istorija

Vilniaus kooperacijos kolegija viena seniausių švietimo įstaigų Lietuvoje.  Jos ištakos siekia 1930 metus, kuomet Kaune buvo įkurta Ekonomikos mokykla. Pastaroji  1945-aisiais perduota kooperatinei bendrovei Lietuvos vartotojų kooperatyvų sąjungai.

1946 metais  reorganizavus Kauno ekonominę mokyklą įkurtas Kauno kooperatinis technikumas, kuriame 1954 metais įsteigtas Neakivaizdinio mokymo skyrius.

1964 metais įkurtas Kauno neakivaizdinis kooperacijos technikumas. Jo bazėje veikė Profesinė technikos mokykla, kurioje buvo rengiami padavėjai, barmenai, kasininkai ir konditeriai.

1991 metais Vilniaus kooperacijos technikumas reorganizuotas į Vilniaus aukštesniąją kooperacijos mokyklą. Buvo rengiami verslo organizavimo, buhalterinės apskaitos ir įstaigų administravimo specialistai. Tais pačiais metais Kauno neakivaizdinis kooperacijos technikumas reorganizuotas į Kauno komercinę mokyklą, o vėliau, 1995 metais – į Kauno aukštesniąją kooperacijos mokyklą.

2000 metais, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės Vilniaus aukštesniajai kooperacijos mokyklai suteikta licencija steigti nevalstybinę kolegiją, buvo įsteigta nevalstybinė aukštoji mokykla – Vilniaus kooperacijos kolegija. Metais vėliau Kauno aukštesnioji kooperacijos mokykla reorganizuota į Vilniaus kooperacijos kolegijos skyrių Kaune.

2020 m. Vilniaus kooperacijos kolegiją baigė paskutinė studentų laida.

----------